www.belferjb.pl start kontakt
Informacje o Bonie Turystycznym:
https://bonturystyczny.polska.travel

Menu główne

Newsletter

Chcesz być informowany o najlepszych ofertach? Wypełnij formularz i wyślij

Newsletter Imię

Nazwisko

E-mail

Miasto

Województwo

Treść Zapytania

TORUŃ - MIASTO KOPERNIKA


 

CENA   (ze wstępami i atrakcjami)

TORUŃ jeden z największych w kraju ośrodków naukowych i kulturalnych. W 1997 r. toruński zespół staromiejski został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, a w 2007 r. Starówka na listę 7 cudów Polski. Toruński Rynek i Ratusz Staromiejski zajęły 3 miejsce w plebiscycie National Geographic Polska na 30 najpiękniejszych miejsc na świecie.


PROGRAM WYCIECZKI:

I DZIEŃ

Godz.5 Wyjazd autokarem do Torunia.

Godz.10 Pobyt w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Zwiedzanie ekspozycji wystawienniczej, udział w eksperymentach i zabawach edukacyjnych

Godz.14 Spacer i zwiedzanie Starego Miasta: Łuk Cezara - Kościół Mariacki - Rynek Staromiejski - (Ratusz, Dwór Artusa, Kamienica pod Gwiazdą, Pomnik Kopernika, Flisak) - Krzywy Dom - Zespół Murów Obronnych - Brama Żeglarska - Droga Królewska - Zamek Krzyżacki (ruiny stanowiące pozostałości po pierwszej i najstarszej warowni na terenie Ziemi Chełmińśkiej).

Godz.17 Obiadokoalcja, zakwaterowanie. Wieczorny spacer po Toruniu, pobyt na spektaklu kolorowych fontann.

II DZIEŃ

Godz.8 Śniadanie, wykwaterowanie

Godz.10 Pobyt w Żywym Muzeum Piernika (jedyne w Europie!). Aktywny udział w pokazie, przygotowaniu i wypieku tradycyjnego piernika oraz zapoznanie się ze średniowiecznym warsztatem rzemieślniczym.

Godz.12 Zwiedzanie Fortu - Twierdzy Toruń: dziedzińca, schronu, koszar, kaponiery barkowej, komnaty sztabowej z laboratorium, stanowisk obserwacyjnych.

Godz.14 Rejs statkiem po Wiśle 

Godz. 16 Seans filmowy w sali Planetarium.

Godz. 17 Obiadokolacja, spacer po Rynku Wyjazd w drogę powrotną.

Godz. 22 Zakończenie wycieczki.


ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE OFERTY