www.belferjb.pl start kontakt
Informacje o Bonie Turystycznym:
https://bonturystyczny.polska.travel

Menu główne

Newsletter

Chcesz być informowany o najlepszych ofertach? Wypełnij formularz i wyślij

Newsletter Imię

Nazwisko

E-mail

Miasto

Województwo

Treść Zapytania

CHEŁMNO - TORUŃ – BYDGOSZCZ

PROGRAM WYCIECZKI
I DZIEŃ
Godz. 6 spotkanie i wyjazd do Tucholi. Pobyt w Centrum Edukacji Przyrodniczej Parku Narodowego „Bory Tucholskie” w Chocińskim Młynie. Zajęcia dydaktyczne, prelekcja połączona z pokazem slajdów pt. „W krainie borów i jezior - PNBT". Dalszy przejazd do Chełmna, zwiedzanie: kościoła franciszkański; zespołu klasztornego; dawnej Akademii Chełmińskiej; kościół farny z relikwiami św. Walentego; Baszty Prochowej i murów obronnych; Bramy Grudziądzkiej. Przyjazd do Ośrodka Wypoczynkowego – hotelu. Zakwaterowanie, Obiadokolacja. Zajęcia w plenerze, gry i zabawy.
II DZIEŃ
Śniadanie, wyjazd do Torunia. Zwiedzanie Fortu IV – Twierdzy Toruń: dziedzińca wjazdowego, schronu obronnego, koszarów i komnaty sztabowej z laboratorium, kaponiery barkowej, stanowisk obserwacyjnych i innych. Spacer i zwiedzanie Starego Miasta: Łuk Cezara - Kościół Mariacki - Rynek (Ratusz, Dwór Artusa, Kamienica Pod Gwiazdą, pomnik Kopernika, Flisak) - Krzywy Dom - Zespół Murów – Brama Żeglarska. Pobyt w Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”: zwiedzanie ekspozycji, pracowni, udział w eksperymentach i zabawach edukacyjnych. Pobyt w Żywym Muzeum Piernika oraz aktywny udział w przygotowaniu i wypieku piernika oraz zapoznanie się z warsztatem rzemieślniczym. Spektakl w Planetarium. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Gry i zabawy w plenerze. Ognisko z kiełbaskami.
III DZIEŃ
Śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd do Bydgoszczy. Pobyt w Muzeum Mydła i Historii Brudu, w którym Poznamy historię higieny, brudu i produkcji mydła. Pobyt i zwiedzanie Domu Leana Wyczółkowskiego z kolekcją dzieł i bogatymi zbiorami. Spacer po Wyspie Młyńskiej, Bydgoskich Spichlerzy nad Brdą i Starym Mieście z Farną-Katedrą oraz przejście do Opery Nova. Obiadokolacja, wyjazd w drogę powrotną.